Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування

16 квітня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті на базі ношої кафедри, відбудеться I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, в рамках 1/8 студентської перщості світу ACM-ACPC, серед ВНЗ області. Додаткова інформація: e-mail: KafedraPI@yandex.ua


ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) - щорічна міжнародна студентська олімпіада з програмування (інші назви - Чемпіонат світу з програмування / Міжнародний командний чемпіонат з програмування ) , організована асоціацією ACM . Змагання проводяться в три етапи. У них беруть участь команди з 3 -х чоловік. Кожній команді видається по одному комп'ютеру . Тривалість фінального етапу чемпіонату - 5 годин. За цей час команда повинна якомога швидше вирішити максимальну кількість запропонованих завдань.

Тексти завдань надаються англійською мовою. По кожній задачі потрібно написати програму, після чого відправити її на сервер тестової системи, де вона повинна пройти перевірку на фіксованому наборі тестів. Рішення вважається коректним тільки якщо програма успішно пройшла всі тести, у тому числі тести на час виконання та використовувану память.

Перемагає команда, яка правильно вирішила найбільше число завдань. Якщо кілька команд вирішили однакову кількість завдань, то їх положення в загальному рейтингу визначається штрафним часом за формулою: Ti = час_сдачі_задачі_i + ( кількість_спроб_по_задачі_i - 1 ) * 20 . Спочатку штрафний час кожної команди дорівнює нулю. За кожну правильно розв'язану задачу до штрафного часу команди додається час, що минув від початку змагання до моменту вирішення завдання. Крім того, за кожну невдалу спробу здачі до штрафного часу команди додається двадцять хвилин. Якщо команда не вирішила завдання, то штрафний час за неї не враховується, скільки б спроб здачі команда ні здійснила.

Довідка

Чемпіонат світу з програмування бере початок зі змагання, що проводилося в Техаському університеті в 1970. Свій нинішній вигляд чемпіонат прийняв в 1977 році, коли він вперше (фінал) був проведений в рамках щорічної конференції ACM з інформатики . З тих пір він проводиться щорічно.

Чемпіонат проводиться під егідою асоціації обчислювальної техніки ( ACM ). Починаючи з 1989 року, організацією змагань займається університет Бейлора (США). У різний час спонсорами змагань ставали такі компанії, як Apple, AT & T і Microsoft, проте з 1997 року по теперішній час генеральним спонсором є компанія IBM.

З 1977 по 1989 в олімпіаді переважно брали участь команди вузів з США та Канади. До справжнього моменту олімпіада перетворилася у всесвітнє змагання: в 2013 році в ній взяло участь 7109 команд з 88 країн , 100 з яких зійшлися в боротьбі за головний трофей у фінальному турнірі. Кількість команд з року в рік продовжує зростати.

Top